Reklama
Reklama

Robert Gumny przeszedł zabieg kolana. W tym sezonie prawdopodobnie już nie zagra

fot. Tomasz Szwajkowski

W poniedziałek Robert Gumny przeszedł zapowiadany zabieg kolana.

Zawodnik 22 listopada musiał przedwcześnie opuścić boisko podczas starcia z Piastem Gliwice. Następnie utalentowany obrońca udał się na konsultacje we Włoszech i Szwajcarii, a w sobotę klub podał ostateczną diagnozę: piłkarz musi przejść plastykę chrząstki, polegającą na uzupełnieniu ubytków związanych z urazem.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Jak informuje oficjalna strona internetowa Kolejorza, trwający dwie godziny zabieg odbył się bez komplikacji. Kolanem Gumnego zajął się prof. Tomasz Piontek z kliniki Rehasport, uznawany za eksperta od tego typu kontuzji.

- Uzupełniliśmy ubytek kości chrząstki w stawie kolanowym. Zrobiliśmy to przy użyciu membrany kolagenowej, a także komórek macierzystych szpiku kostnego - tłumaczył na łamach lechpoznan.pl prof. Piontek.

Przez cztery tygodnie Gumny podczas chodzenia będzie musiał korzystać z kul. Następnie czeka go rehabilitacja. Biegać zacznie po trzech, maksymalnie czterech miesiącach.

Cały proces leczenia zajmie około sześciu miesięcy. Gumny powinien więc być zdrowy na początku maja, a rozgrywki ekstraklasy zakończą się pod koniec tego miesiąca. Trudno jednak zakładać, że piłkarz będzie gotowy do powrotu po tak długiej przerwie jeszcze w tym sezonie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
28.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro