Reklama
Reklama

Tor na Golęcinie został przebudowany. Mecze Skorpionów mają być ciekawsze

fot. POSiR

Na Golęcinie zakończono prace związane z przebudową toru żużlowego.

Owal, z którego na co dzień korzysta PSŻ Poznań, liczył do tej pory 397 metrów długości i był pod tym względem w krajowej czołówce. To przekładało się na jakość widowiska: zawodnicy jeździli zwykle w dużych odstępach, a po słabym wyjściu spod taśmy ciężko było wyprzedzać rywali na dystansie.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

W celu uatrakcyjnienia imprez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zainwestowały około 300 tysięcy złotych w przebudowę obiektu, która rozpoczęła się pod koniec października i dobiegła już końca.

Obiekt ma obecnie 334 metry, co czyni go jednym z najkrótszych w Polsce. Zmiana długości będzie wiązać się lepszymi czasami biegów, a co za tym idzie nowym rekordem toru. Do tej pory wynosił on 65,22 sekundy i należał do Maxa Fricke. Teoretycznie na Golęcinie możliwe powinno być teraz złamanie bariery jednej minuty, ale o tym przekonamy się dopiero w przyszłym roku.

Zmianie uległa również geometria toru, a na łukach pojawiło się nowe odwodnienie. Dowieziono również kilkaset ton nowej nawierzchni.

Prace nie wpłynęły na funkcjonalność całego stadionu: w żużlowy okrąg nadal wpisane jest pełnowymiarowe boisko do futbolu amerykańskiego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
28.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro