Reklama
Reklama

Strażnicy miejscy założyli 336 blokad i odholowali 28 aut tylko w jeden tydzień

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Straż Miejska

Łącznie od 25 listopada do 1 grudnia strażnicy miejscy w Poznaniu przyjęli 1853 zgłoszenia - tradycyjnie najwięcej dotyczyło nieprawidłowego parkowania.

W tydzień poznańscy strażnicy miejscy przyjęli 594 zgłoszenia od mieszkańców dotyczących kierowców. Ochrona środowiska i gospodarka odpadami to druga co do wielkości kategoria interwencji realizowanych przez strażników.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Dzikie wysypiska odpadów, wraki oraz kontrole w ramach przestrzegania obowiązków wynikających z Uchwały antysmogowej, to najważniejsze kierunki działań kontrolno - interwencyjnych - relacjonuje Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej. Należy podkreślić, że do 15 grudnia, w ramach projektu wyłonionego z PBO, kontrole spalania prowadzone są przy współpracy z operatorem drona. Wykorzystanie bezzałogowego statku do ujawniania źródeł niskiej emisji jest zdecydowanie szybsze, a przeprowadzane kontrole skuteczniejsze - dodaje.

Ponadto funkcjonariusze reagowali na zakłócanie ciszy i porządku publicznego 50 razy, a 70 w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia - najwięcej tych interwencji dotyczyła nadmiernego spożywania alkoholu i osób bezdomnych. Strażnicy zgłosili odpowiednim służbom 41 awarii technicznych.

Funkcjonariusze w 65 przypadkach interweniowali wobec zwierząt - najczęściej były to bezpańskie psy, koty wymagające pomocy człowieka oraz dziki.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
25.73 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro